זו אחת השאלות החשובות ביותר של המאה ומציאת התשובה החד משמעית והמושלמת  היא בלתי נתנת להערכה. אכן זאת אינה שאלה פילוסופית עמוקה אלא שאלה מעשית שרבים מנסים מדי יום לנסח את התשובה המושלמת אליה ואומנם הפיתרון קיים יש פער בין ההבנה התיאורית של הדרך בה נעשה דיאטה לבין האפליקציה המעשית בחיי היום יום…

אז איך אנחנו עושים את זה בכל זאת? כמו בכל דבר אחר בחיים הדרך האפקטיבית ביותר לעשות דיאטה היא להכין תוכנית וללכת לפיה באופן שיטתי.

מאמן הכושר האישי נועם שימלר מציג בפנינו מספר  נקודות אשר יעזרו לנו להפשיט מגופנו את הקילוגרמים המיותרים וגם מסביר  לנו ש"לעשות דיאטה" אינו ביטוי נרדף ל"ביטול חופש הבחירה" כפי שרבים מאמינים !

1.קביעה מציאותית של מספר הקילוגרמים שרוצים להוריד ומספר הקילוגרמים שנכון , בריא ובטוח להוריד בשבוע.כדאי מאוד לרדת במשקל בצורה הדרגתית ומבוקרת כדי למנוע בעיות בריאות, סימני מתיחה ועליה פתאומית בעת הפסקת הדיאטה.

2. קביעת מספר הקלוריות שכדאי לאכול מדי יום כפונקציה של המטבוליסם וכן של הפעילות של אותו יום. היחס בין הקלוריות שמכניסים לגוף לבין הקלוריות שאנחנו שורפים הוא זה שחשוב בירידה במשקל.

3.מציאת תחליפים בריאים יותר ודלי קלוריות לאותם מזונות "אסורים". אוהבים מאוד לאכול גלידה? ניתן להחליף את גלידת השמנת בגלידת סורבה , למשל, ולהוריד את מספר הקלוריות שמכניסים לגוף באופן משמעותי ואם אנחנו ממשיכים לספור את הקלוריות לא הכרחי לוותר על אותם תענוגות קטנים! החליפו את המייונז בחרדל או את המשקאות המתוקים במים ! גישה זו לא רק שתתמוך בדיאטה אך גם תתרום משמעותית לבריאות!!

4.נכון שהאסוציאציה הראשונה שעולה לרובנו לראש כאשר שומעים את המילה" דיאטה" היא  "רעב"! הינה רעיון מעניין : " תוכל יותר , תרזה יותר " ! לא , זאת לא טעות הדפסה ! ישנם מזונות שמעודדים את תהליך שריפת הקלוריות! אחד הבוסטרים הטבעיים לשריפת קלוריות הינו הבשר האדום. מחקר אשר פורסם ב" אמריקאן ג'ורנאל אוף קליניקל נוטרישן" מראה כי קבוצת נבדקים אשר אכלו בשר אדום הסירו יותר קילוגרמים מגופם מאשר קבוצה אחרת אשר אכלה בדיוק את אותו מספר קלוריות אך ללא בשר אדום.

מציאת אותם המזונות המעלים את קצב חילוף החומרים והכנסתם לדיאטה יכולה להפוך דבר מעיק כמו איפוק מלאכול למשהו נוח עבור כל אחד לפי טעמו  !

5.מזונות ומשקאות הידועים כנוגדי חמצון  יכולים להיות קטליזטורים חשובים להורדה במשקל : אוכמניות , ענבים .אדומים, יין אדום והחזק מכולם פרי האסאי  הן כמה דוגמאות טובות

6. יש ללוות את הדיאטה בפעילות גופנית. השילוב בין השניים מוביל לתוצאות הרבה יותר מהירות של ירידה במשקל  וגם מעצב ומחטב את הגוף בו זמנית.

7. הנקודה החשובה מכולן: להתחיל את הדיאטה מעכשיו, "מחר" תמיד ישאר במרחק של יום אחד!