הטי אר אקס הינו אביזר כושר מהמתקדמים כיום בעולם הבנוי מרצועה באורך של 2.5 מטרים המתפצלת לשתיים ומשקלו 810 גרם. הטי אר אקס מאפשר אימון  כנגד משקל הגוף את הרצועות תולים בגובה של כ 2.5 מטרים מעל הקרקע והאימון מתבצע כאשר גוף המתאמן נע בזמן היותו תלוי באוויר.

בתחילת תולדותיו היה הטי אר אקס המצאה מקורית שנתנה פתרון לאימון במבצעיים הסודיים של צבא ארה"ב  כאשר יחידות הלוחמים נאלצו לשהות תקופות ארוכות במרחבים סגורים ללא מכשירי כושר.

כיום שיטת האימון כנגד משקל הגוף הפכה לבחירה הראשונה של יחידות העלית בצבא ארה"ב ולחלק בלתי נפרד מתוכנית האימונים של ספורטאים מקצוענים  בענפי הספורט השונים. הטי אר אקס הינו כלי עיקרי של מאמני כושר אישיים ופיזיוטרפיסטים בכל מוסדות השיקום בארה"ב ואביזר בלתי נפרד מחדרי הכושר באימונים אישיים וקבוצתיים והחשוב מהכל  אביזר כושר שכל אחד ואחת יכול להשתמש בו בבית . הרצועה נתלת מעל הדלת בעזרת אביזר נלווה .בעזרת הטי אר אקס ניתן לבצע מעל 500 תרגילים וקומבינציות המשפרים את כל מרכיבי הכושר הגופני :סבולת לב ריאה,כח,גמישות  ,כח מתפרץ,חיזוק שרירי הליבה ושיפור היציבה והקואורדינציה.

הטי אר אקס מערב באימון את הגוף כולו כמערכת אחת  ולא רק את חלקיו השונים .בשל הפעלה של מספר קבוצות שרירים בו זמנית מאפשר הטי אר אקס שריפה רבה של קלוריות תוך כדי עיצוב וחיטוב הגוף ,תוך זמן קצר יחסית. האימון עם הטי אר אקס יכול להתאים לכל אחד ואחת לא משנה מה הגיל ורמת הכושר. טווחי תנועה שונים של אותו תרגיל ,שינוי של זווית האימון והגברת הקצב משנים את רמת הקושי בהתאם ליכולת הגופנית של המתאמן .

יתרון נוסף של הטי אר אקס הוא שניתן להתאמן כמעט בכל מקום , הוא נוח לשימוש והאימון אתגרי וכיפי.