הקטלבל הוא אחד האביזרים הפשוטים ביותר בצורתם: משקולת עם ידית מיוחדת . למרות פשטות צורתו של הקטלבל, הוא אביזר דינמי ביותר המאפשר מספר בלתי מוגבל של תרגילים המפעילים את כל קבוצות שרירי  הגוף.

קומבינציות שונות של אותם תרגילים יכולות לעלות את רמת הקושי של האימון וכן לחזק את הגוף בכך שמציבים כל פעם אתגר חדש על ידי הוצאת הגוף משיווי המשקל. המשקל של הקטלבל נע בין 2 לבין 45 ק"ג כלומר הוא יכול להתאים לכל גיל ורמת כושר.

הבעיה של רוב המתאמנים הינה ההתמדה . אימון רגיל בחדר כושר יכול להיות משעמם כאשר התרגילים חוזרים על עצמם שוב ושוב… תנועות הסווינג של הקטלבל והוצאתו של המתאמן משיווי המשקל דורשות מצידו רמת ריכוז גבוהה במהלך האימון מה שהופך את האימון למעניין ואתגרי.

ניתן להשתמש בקטלבלס במשקל מסוים לאורך האימון כולו או שניתן להשתמש במשקלים שונים  עבור קבוצות שרירים שונות . תרגילי הקטלבל יערבו את כל שרירי הגוף,ובעיקר את שרירי הליבה ושינוי בכיוון הסווינג  יפעיל כל פעם קבוצה שונה של שרירים.אימון הקטלבל הינו יעיל בשל יכולתו להפעיל את כל השרירים בו זמנית ולא רק קבוצות שרירים בודדות. האימון משלב אלמנטים של סבולת לב ריאה ,כח ,קואורדינציה ,גמישות וכח מתפרץ המחזקים את הגוף ,אשר גורמים לשריפת קלוריות רבה ולחיטוב הגוף.

אימון בעזרת הקטלבל הינו קצר ואינטנסיבי ,מאתגר וכיפי! הקטלבל הינו אביזר נוח שניתן להשתמש בו בבית ולקחת אותו לכל מקום ,ניתן לעשות אימון קטלבל מלא או להשתמש בו כחלק מהאביזרים

.

.