פטרת הציפורניים היא זיהום פטרייתי של הציפורניים, זיהום זה הוא נפוץ ביותר שכן הוא מהווה כחמישית מכלל זיהומי הציפורניים הקיימים.

פטרת ציפורניים עלולה להשפיע על אצבעות הידיים או על בהונות הרגליים, כאשר באצבעות הרגליים הוא נפוץ ביותר. מספר הנדבקים בפטרת הציפורניים עלול להגיע לעשירית מכלל האוכלוסיה הבוגרת. סוג פטרת הציפורניים הנפוץ ביותר נקרא ״טינאה אונגואיום״ (tinea unguium). סוג זה נגרם על ידי ״דרמטופיטים״ – קבוצת פטריות הגורמות לזיהום פטרייתי שנפוץ בקרב בעלי חיים, ובהם בני אדם. ״דרמטופיטים״ מהווים הגורם הנפוץ ביותר לפטרת ציפורניים. שני מיני הדרמטופיטיים גורמים לרובם הגדול של מקרי פטרת הציפורניים ברחבי העולם.

גורם נוסף לפטרת ציפורניים הוא השמרים אשר גורמים בעיקר לפטרת בציפורני ידיהם של אנשים המשרים את הידיים שלהם במים לזמן ממושך. עובשים אחרים מופיעים לעתים קרובות יותר אצל מבוגרים שעברו את גיל 60, נוכחותם של עובשים אלה בציפורן מכהנת כמראה להיחלשותה הקלה של יכולת ההגנה העצמית של הציפורן מפני זיהום פטרייתי.

שלב מקדים לתהליך הטיפול בפטרת הציפורניים מתחיל לאחר אבחון מעבדתי של סוג הפטריה, תהליך המתבצע באמצעות התבוננות מיקרוסקופית, ובכדי לבצע תהליך זה בצורה קפדנית ומדויקת, יש להפסיק כשבועיים לפני האבחון כל טיפול בפטרת.

הטיפול מתבצע באמצעות תרופות אנטי-פטרייתיות, נטילת תרופות אלו מסייעות ביעילות מאוד לטיפול בפטרת הציפורניים. לצד פתרון זה ניתן להשתמש בלק ציפורניים לשימוש מקומי, הפתרון בלק יעיל בעיקר בשלבים הראשונים של התפתחות הזיהום בלבד.

לצד שיטות אלה קיימות שיטות טבעיות לטיפול בפטרת הציפורניים, כמו למשל השימוש בתמיסת מי מלח. בכל אחת מדרכי הטיפול יש להתמיד בתהליך ולהקפיד על רמת היגיינה גבוהה בכדי לאפשר את מיגור התופעה. רבים בוחרים בשיטת הטיפול הטבעית שכן היא אינה כוללת נטילת כדורים, משיחת משחות או טיפולי לייזר מגוונים.

אך לא משנה באיזו דרך תבחרו בכדי להתמודד עם פטרת הציפורניים. הדבר החשוב ביותר שעליכם לעשות במידה וקיים ספק אם אתם או בני משפחותיכם סובלים מפטרת ציפורניים, הוא להתייעץ עם מומחה. טיפול בפטרת ציפורניים ללא התייעצות מומחה יכול להוביל להתדרדרות קיצונית במצב הציפורניים, ואף להתפשט לצפורניים בריאות בקלות. זכרו כי פתרון ״זול״ וחסר אחריות בפטרת ציפורניים יכול להוביל למצב קיצוני בבריאות הציפורניים ואף לבלתי הפיך.

pateret-x.co.il

 

קליניקה כרמל Google Map >>>

קליניקה כרמל אינסטגרם >>>

לייעץ התקשרו: 1-700-554-343