מה כדאי לדעת לפני שקונים מכשיר כושר?

יותר מתמיד, הרצון והצורך להיכנס ולהישאר בכושר מוביל אותנו לחיפוש לאחר פתרונות נוחים שיתיישבו עם לוחות הזמנים העמוסים של כל אחד ואחת מאיתנו.

אחד הפתרונות האלה הינו אימון כושר בבית, בעזרת מכשירים ואביזרי כושר שונים. אך גם לאחר קבלת ההחלטה לעשות כושר בנוחיות ביתנו, מבלי לבזבז זמן על נסיעות וכסף על מנוי לחדר כושר, אין ההחלטה פשוטה לבחור את המכשיר הנכון משלל ההצעות הקיימות בשוק.

להלן מספר שאלות שיעזרו לכם לעשות את הבחירה הנכונה:

1.האם אני באמת אשתמש במכשיר שבחרתי?

אם בכוונתך לקנות מכשיר שלא ניסית בעבר יש לקחת בחשבון שיתכן שלא ממש תתמיד בשימוש בו. כדאי להתחיל בקטן. לפני שמחליטים על קנית הליכון, למשל, כדאי להצטייד בזוג נעליים נוחות ולנסות לעשות הליכות בחוץ במשך כמה ימים ולבדוק האם הדבר מביא לך סיפוק. אם לא תצליח לעשות זאת, סימן שהליכות זה לא הדבר שבאמת מאתגר אותך ולכן הסיכוי שתתמיד בו הינו קלוש.  לעומת זאת , אם אתה זוכר שבילדות רכיבת אופניים הייתה אחד הדברים האהובים עליך אז ככל הנראה שתהנה לעשות כושר תוך כדי שימוש באופני כושר ביתיים, למשל…

2.מה התקציב המקסימלי שאני מוכן להקצות לקניית מכשירי כושר ?

הבנה ברורה של טווח המחירים הקיימים בשוק מכשירי הכושר והשוואה לתקציב שלך, יעזרו לך להבין במה כדאי להתרכז בחיפוש שלך. כדאי לקחת בחשבון גם את עלויות הציוד המשלים כגון משקוליות, גומיות, ביגוד ונעלי ספורט וכו'

3. איפה אני אמקם את המכשיר בתוך הבית?

כדי להתאמן בכיף ולהתמיד באימונים כדאי שהסביבה תהיה מתאימה. מכשיר כושר ענק באמצע הסלון כנראה שבשלב מסוים יתחיל להפריע לחיי היום יום שלך או של בני המשפחה. מכשיר שצריך להזיז לפני ואחרי כל האימון יפריע באופן חד משמעי לשגרת האימונים שלך ויגביר את הסיכוי להפסקת התהליך. לכן, כדאי שתמדוד את המקום שבו אתה מתכוון למקם את המכשיר ולוודא שיש לך מספיק מרחב לאימון. המקום הזה יהפוך למעשה לחדר הכושר הביתי הפרטי שלך, אז כדאי שתהיה בטוח. לא מעט אנשים קונים מכשיר כושר למטרת אימון ולבסוף משמשים בו כקולב לבגדים או סטנד לארגזים שונים…

4. האם המכשיר ישמש אותי גם כאשר אני אגדיר יעדים חדשים?

מכשיר כושר זו רכישה לטווח ארוך ואין לקחת בחשבון רק את המטרות ואת רמת הכושר שלך העכשוויות  אלא גם להסתכל קדימה ולוודא שהוא ישמש אותך גם לאחר שרמת הכושר שלך תעלה ותרצה להציב אתגרים חדשים. לאחר שהגוף מתרגל לסוג מסוים של פעילות גופנית הוא מפסיק להגיב באותה מידה ולכן כדאי לשנות מדי פעם רוטינה. מכשירים רבים מצוידים בתוכניות אימון שונות המתאימות לרמות כושר שונות המבטיחות שמירה על רמת היעילות של האימון ומונעות שעמום.

5. האם למכשיר יש אחראיות והאם הוא זקוק לטיפולים תקופתיים?

אתה לא רוצה הפתעות! אם קנית מכשיר אתה בטוח רוצה שהוא ישרת אותך ולא להיפך. תוודא שהמכשיר שאתה קונה הינו כזה שזקוק לטיפולים תקופתיים תכופים או מיוחדים, אם אתה לא מוכן להשקיע את הזמן ו/או את הכסף. כמו כן , תוודא שלמכשיר יש אחראיות וכי קנית אותו ממקום שקל לקבל שירות לאחר קניה.

6. האם אני יכול להשיג יותר תועלת באותו מחיר?

תשווה בין מכשירים שונים באותו טווח מחירים ותבדוק מה עונה הכי טוב לצרכים שלך. אם אתה מאוד רוצה לקנות  הליכון אבל בת הזוג שלך מאוד רוצה אופניים אז כדאי לבדוק האם יש מכשיר שיכול לרצות את שניכם יחד כגון מכשיר קרוס טריינר ( אליפטיקל) ,למשל…

7. שאלה מאוד חשובה: האם המכשיר בטיחותי לשימוש עבורי ועבור המשפחה שלי?

אם יש לך ילדים קטנים בבית כדאי לבדוק האם למכשיר יש נעילה אוטומטית, או אם המשקולות יהיו ניתנות להחסנה בטוחה בזמן אי שימוש.

8. ממי אני אבקש המלצות על מכשיר כושר?

ישנן חנויות רבות המציעות מגוון רחב של מכשירי כושר. חשוב שהמקום ממנו אתה קונה יהיה מסוגל לספק לך סחורה איכותית עם אחריות אך יחד עם זאת מומלץ להיעזר בבחירת המכשיר באיש מקצוע שלא למד על המכשירים מתוך ספר הדרכה אלא גם מבין באימון כושר ויכול להתאים לך אישית את המכשיר הטוב ביותר. מישהו שיוכל להמליץ לך על מכשיר שמשלב תרגילי כוח או/ו תרגילי סיבולת לב ריאה לפי הצרכים שלך, שיוכל להדגים ולהדריך אותך באופן יחידני על השימוש במכשיר.

כמו כן, טיפ מאוד חשוב: תנסה את המכשיר לפני שאתה קונה אותו!!

9. יש מכשירי פלא?

חד משמעי : לא! אם יבטיחו לך תוצאות מהירות בין לילה, תסתובב ותרוץ משם! רוב סיכוים שכך תשרוף יותר קלוריות מאשר משימוש במכשיר הפלא! רמת כושר טובה וגוף רזה וחטוב דורשים עבודה קשה והתמדה. אין קיצורי דרך!